Бивши свјетски првак Николај Валујев посјетио Епархију будимљанско-никшићку

Депутат руске Думе из владајуће партије – Јединствене Русије, који је и члан Комитета за спорт и омладину Руске Федерације Николај Валујев боравио је у четвртак, 16. јула 2015, у посјети Епархији будимљанско-никшићкој.

Бивши свјетски првак Николај Валујев посјетио Епархију будимљанско-никшићку

Некадашњег свјетског првака у боксу Николаја Валујева, који у Црној Гори борави са сарадницима, примио је, у административном сједишту Епархије у Никшићу, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, који је уваженом госту из Русије пожелио добродошлицу и изразио задовољство због његове посјете Црној Гори и Епархији будимљанско-никшићкој.

Бивши свјетски првак Николај Валујев посјетио Епархију будимљанско-никшићку

Валујев је са сарадницима обишао Саборни храм Светог Василија Острошког у Никшићу, чија је ктиторска славапразник Светих Царских мученика Романових.

Бивши свјетски првак Николај Валујев посјетио Епархију будимљанско-никшићку

Он ће 17. јула бити гост Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја поводом молитвеног сјећања на дан мучеништва и прослављања Светог Цара Николаја Другог Романова и његове породице, када ће у храму Светог Саве на Врачару у Београду бити служена Света Архијерејска Литургија, а потом и отворена изложба „Четири вијека дома Романових – Буђење сјећања“.