Прослављена слава манастира Златеш, у Томашеву, код Бијелог Поља

Литургијским сабрањем, којим је, у манастиру Златеш, у Томашеву код Бијелог Поља, на празник Светог пророка Илије, у понедјељак 2. августа 2021. началствовао Његово Високопреосвештенство изарани Митрополит црногорско-приморски Г. Јоаникије, са свештенством и монаштвом, прослављена је храмовна слава.

Митрополит Јоаникије: Вратили смо се својој вјери и једни другима

Његово високопреосвештенство изабрани Митрополит црногорско-приморски Јоаникије је служио данас, 1. августа 2021. године, са свештенством Свету архијерејску литургију у селу Главаца код Берана и освештао новосаграђену цркву. Црква је посвећена Светом Николају Мирликијском који је крсна слава већине мјештана овог села.

Стазама Светог Василија Острошког

Медијски делатници Телевизије Храм, Архиепископије београдско-карловачке боравили су у посети Митрополији црногорско-приморској и епархијама будимљанско-никшићкој и захумско-херцеговачкој и приморској. Повод ове званичне посете била је припрема документарног филма о Светом Василију Острошком аутора катихете Бранислава Илића, а поводом 350-годишњице светитељевог блаженог упокојења.

Прослављена храмовна слава цркве Светог Атиногена на Вучјем долу

На празник Светог свештеномученика Атиногена, у четвртак 29. јула 2021. а поводом 145 године од славне Вучедолске битке, у цркви, посвећеној овом великом угоднику Божјем, на Вучјем долу, служена је Света Архијерејска Литургија.

Прослављена храмовна слава цркве Светог Атиногена на Вучјем долу

Народној кухињи „Дивна Вековић" у Беранама уручена значајна помоћ

На празник Светих мученика величких и горњеполимских, и Светих мученика Кирика и Јулите, са радошћу смо примили вијест да је хуманитарна акција прикупљања новчане помоћи за Народну кухињу „Дивна Вековић" у Беранама успјешно окончана.

Народној кухињи „Дивна Вековић" у Беранама уручена значајна помоћ

Соларни панели за напајање Манастира Сомина

Изградњом соларних панела је, према ријечима игумана Арсенија и монахиња Синклитикије и Босиљке, ријешен проблем који је, током претходне двије деценије, овај објекат имао у погледу напајања електричном енергијом.

Соларни панели за напајање Манастира Сомина

Прослављени Свети новомученици Велички и горњеплимски, Владика пакрачко-славонски Јован: Најдрагоцјеније благо које Црна Гора посједује јесу мошти мученичке

Поводом прославе Светих новомученика Величких и Горњеполимских, Света Архијерејску Литургија служена је, на празник Светих Кирика и Јулите, у сриједу 28. јула 2021. у цркви посвећеној овим угодницима Божјим у Велици, код Плава, на дан када се десио један од најсвирепијих покоља, који су над народом Горњеполимског краја починили припадници злогласних „СС“, „Принц Еуген“ и „Скендербег“ дивизија 1944. године.

Празник Иконе Богородице Тројеручице молитвено прослављен у Кличеву

У пету недјељу по Духовима, на празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, 25. јула 2021. Његово Преосвештенство изабрани Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви посвећеној данашњем празнику, која се подиже у никшићком насељу Кличево.

Празник Иконе Богородице Тројеручице прослављен у Ђурђевим Ступовима: Пресвета Богородица је Мајка свих хришћана, Она је радост тужних и спасење грешних

Празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице молитвено је прослављен у катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђевим Ступовима, гдје је, у пету недјељу по Духовима, 25. јула 2021. служена света Литургија.

Празник Иконе Богородице Тројеручице прослављен у Ђурђевим Ступовима

Литија на Светог великомученика Прокопија прошла кроз Мојковац: „Литија је слика Цркве Божје која се молитвено, духовно уздиже ка Небесима, ка небеском Јерусалиму“

Не празник Светог великомученика Прокопија, у сриједу 21. јула 2021. након вечерње службе, која је служена у храму Христовог Рождества, у Мојковцу, кроз град је прошла традиционална празнична литија вјерног народа у славу Светог великомученика Прокопија, заштитника Мојковца и његових житеља.