Молитвени опроштај од Митрополита Амфилохија: Све ће више овај свети лик да сија међу нама, али и у читавом свијету

У Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, на празник Светог апостола и јеванђелисте Луке и Светог Петра Цетињског, у суботу 31. октобра 2020. служена је света Литургија, а потом и помен блаженопочившем Митрополиту Амфилохију.

Молитвени опроштај од Митрополита Амфилохија

Заупокојена архијерејска литургија у Цетињском манастиру поводом упокојења Митрополита Амфилохија: Свједок васкрсења

Данас, на празник Светог апостола и јеванђелиста Луке и Светог Петра Цетињског Чудотворца у Цетињском манастиру је поводом упокојења Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског Амфилохија служена Света заупокојена архијерејска литургија.

Млађан Ђорђевић о митрополиту Амфилохију: Ђед нам је оставио у аманет одбрану Косова и Метохије (ВИДЕО)

Председник покрета Ослобођење Млађан Ђорђевић са породицом и поштоваоцима покрета Ослобођење изражавају саучешће Митрополији црногорско - приморској, Синоду Српске православне цркве, свештенству, монаштву и свим верницима поводом смрти његовог високопреосвештенства митрополита црногорско - приморског господина Амфилохија.

Протојереј-ставрофор Слободан Јокић у Жупском манастиру: Срце нашег Митрополита Амфилохија било је Олтар љубави Божје

Светом Литургијом и ломљењем славског колача манастир Светог апостола Луке у Жупи Никшићкој прославио је, у суботу 31. октобра 2020. два велика празника и храмовну славу.

Протојереј-ставрофор Слободан Јокић у Жупском манастиру

Помен у никшићком Саборном храму

Након вечерње службе, у Саборном храму Светог Василија Острошког, у петак 30. октобра 2020. служен је помен, поводом упокојења новопрестављеног слуге Божјег Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског и Егзарха Пећког Трона Амфилохија.

Помен у никшићком Саборном храму

О. Драган Ристић, архијерејски намјесник берански: Добили смо новог заступника на Небу

Више стотине вјерника из Берана, нарочито омладине и дјеце, сабрало се, у катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђевим Ступовима, у петак, 30. октобра 2020. да се, заједно са свештенством и монаштвом, помоле Богу за новопрестављеног слугу Божјег Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског и Егзарха Пећког Трона Амфилохија.

Помен Митрополиту Амфилохију у Цетињском манастиру (видео)

Митрополиту црногорско-приморском г. Амфилохију, који је јутрос уснуо у Господу, служен је помен у Цетињском манастиру, пошто су његови земни остаци испраћени у молитвеној тишини многобројног броја особља Клиничко-болничког центра гдје се Високопреосвећени налазио на лијечењу од 6. октобра.

Владика Јоаникије: Мучеништво, љубав, жртва, доброта и мудрост Митрополита Амфилохија ће засијати из божанске перспективе

Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије о тужном догађају престављења Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија:.

Владика Јоаникије

Упокојио се у Господу Митрополит црногорско-приморски Амфилохије

У петак 30. октобра 2020 године, уочи празника Светог Петра Цетињског, у 8:20 часова, у Клиничко-болничком центру Црне Горе, после примања Свете Тајне Причешћа, упокојио се у Господу Високопреосвећени Архиепископ Цетињски Митрополит црногорско-приморски и Егзарх светога трона пећкога г. Амфилохије.