Скупштина Црне Горе поново усвојила измијењени Закон о слободи вјероисповијести

Посланици Скупштине Црне Горе поново су данас усвојили Закон о измјенама и допунама Закона о слободи вјероисповијести.

Скупштина Црне Горе поново усвојила измијењени Закон о слободи вјероисповијести

За Закон о измјенама и допунама Закона о слободи вјероисповијести гласао је 41 посланик.

Епископи Јоаникије и Кирило богослужили у Цетињском манастиру, у свештенички чин рукоположен ђакон Душан Биговић

Администратор Митрополије црногорско-приморске Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије и Епископ буеносајрески и јужно-централноамерички г. Кирило служили су јутрос на Сабор Светога Јована Крститеља са свештенством Свету архијерејску литургију у Цетињском манастиру.

Богојављење прослављено у Ђурђевим Ступовима: Највишим одликовањем Епархије одликовани здравствени радници Ковид центра у Беранама (ВИДЕО)

На празник Богојављења, у уторак 19. јануара 2021. Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Богојављење прослављено у Ђурђевим Ступовима

Архијерејска Литургија и велико водоосвећење у Ђурђевим Ступовима

На навечерје Богојављења 18. јануара 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије служио је свету архијерејску литургију у манастиру Ђурђеви Ступови уз саслужење братства манастира и свештенства намјесништва.

Златни лик Христа Спаситеља додијељен радницима у здравственим установама Никшића (ВИДЕО)

Епархија будимљанско-никшићка и Саборни храм Светог Василија Острошког додјељује Златни лик Христа Спаситеља љекарима, медицинском и техничком особљу здравствених установа Никшића за испољену љубав и крајње пожртвовање у лијечењу обољелих.

Архијерејска Литургија у Пећкој Патријаршији

У недјељу  пред Богојављење 17. јануара 2021. године,  на празник светог Евстатија архиепископа српског, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије служио је свету архијерејску литургију у манастиру Пећка Патријаршија уз саслужење протосинђела Евстатија (Драгојевића) и јеромонаха Филотеја (Марковића).

Бечић посјетио манастир Ђурђеви Ступови: Идеали мира и слободе да буду основни темељ будућности

Владика Јоаникије се, како додају, захвалио Бечићу на посјети и истакао важност континуираног дијалога између представника цркава и вјерских заједница са носиоцима највиших државних функција.

Бечић посјетио манастир Ђурђеви Ступови

Епископ Јоаникије у посјети светињама Метохије

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије у суботу пред Богојављење 16. јануара 2021. године допутовао је у посјету светињама Метохије у пратњи протосинђела Евстатија (Драгојевића), јеромонаха Филотеја (Марковића), монаха Јосифа (Бира), г. Дамјана Ћулафића, правног савјетника Епархије будимљанско-никшићке, г. Стевана Рудинца, г. Стефана Зорића и г. Николе Јоксимовића.

Ново љето доброте Господње молитвено прослављено у манастиру Ђурђеви Ступови (ВИДЕО)

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникије служио је, на празник Обрезања Господњег, у четвртак 14. јануара 2021. Свету Архијерејску Литургију, у манастиру Ђурђеви Ступови.

Чланови хора „Свети новомученик Станко“ посјетили гроб Митрополита Амфилохија (ВИДЕО)

Црквени хор „Свети новомученик Станко“ из Никшића са хоровођом проф. Ленком Дурутовић, предвођени свештеником Остојом Кнежевић, посјетили су на Божић у Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици гроб блаженопочившег Митрополита Амфилохија, који је рођен управо на дан Христовог рођења.