Прослављена слава Епархије будимљaнско-никшићке (ВИДЕО)

Молитвеним сабрањем и ломљењем славског колача древна светосавска Епископија будимљанско-никшићка, прославила је своју славу, на празник Свете Марије Магдалине – Благе Марије, у уторак 4. августа 2020.

Прослављена слава Епархије будимљaнско-никшићке

Књига „Јесам ли жив, Боже“, почившег књижевника Влајка Ћулафића, представљена у манастиру Ђурђеви Ступови (ВИДЕО)

У навечерје празника Свете Марије Магдалине – Благе Марије, који је слава Епархије будимљанско-никшићке, у понедјељак 3. августа 2020. године, у катедралном манастиру Епархије – Ђурђевим Ступовима, уприличена је промоција књиге „Јесам ли жив Боже“, нашег брата у Христу, почившег Влајка Ћулафића.

Mитрополит волоколамски Иларион: Даље руке од православне и канонске Цркве у Црној Гори

Интернет-литију 2. августа 2020. предводио је Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски Г. Иларион (Алфејев), предсједник Одјељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије. Интегралну верзију комплетног разговора са митрополитом Иларионом преносимо у наставку.

Епископ Јоаникије богослужио на Бјеласици: Наша служба је да обнављамо, да градимо, а понајвише да се духовно изграђујемо

На осму недјељу по Духовима, када наша света Црква прославља Светог пророка Илију, 2. августа 2020. Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном Светом Илији на планини Бјеласици.

Ускоци и Дробњаци пружили подршку СПЦ: Њих 1064 потписало петицију!

Подршка Српској православној цркви и вјерујућем народу у Црној Гори расте из дана у дан. Ускоци и Дробњаци, чак њих 1064 потписало је петицију, у знак протеста због прогона СПЦ  од стране црногорских власти.

Ускоци и Дробњаци пружили подршку СПЦ

Владика Јоаникије у емисији Српске РТВ “Огледало”: Нијесмо обнављали и градили храмове за себе, него за будућност народа у Црној Гори (ВИДЕО)

Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије говорио је у емисији Српске РТВ “Огледало” о борби за православље у Црној Гори.

Владика Јоаникије у емисији Српске РТВ “Огледало”

Са Преосвећеним Владиком Јоаникијем разговарала је Љубица Гојковић.

НАКОН БЕРАНАЦА, ПОДГОРИЧКИ И НИКШИЋКИ ВАТРОГАСЦИ ПОДРЖАЛИ СПЦ

➡️ Писмо подршке Митрополији црногорско-приморској и епархијама Српске православне цркве у Црној Гори, након беранских ватрогасаца који су и покренули ову иницијативу, потписали су и ватрогасци из Подгорице и Никшића, њих 27.

ПОДГОРИЧКИ И НИКШИЋКИ ВАТРОГАСЦИ ПОДРЖАЛИ СПЦ