У Никшићу одржано такмичење полазника вјеронауке

Под покровитељством Црквене општине Никшић, у недјељу 17. јуна у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког, одржано је такмичење из вјеронауке.

У Никшићу одржано такмичење полазника вјеронауке

У такмичењу, првом ове врсте у Никшићу, учествовало је шест екипа из Никшића, Страшевине и Шавника, чији вјероучитељи су: Јована Зиројевић, Коста Дојић, Лавиника Јововић, те свештеници Велимир Јововић и Драженко Ристић.
Надметање је било прилика да дјеца и омладинци, основног и средњошколског узраста, екипно и појединачно искажу своје познавање основа наше свете вјере православне, Светог Писма и Светог Предања.

У Никшићу одржано такмичење полазника вјеронауке

Након веома изједначене “борбе“ и показаног завидног нивоа знања, о побједницима су, ипак, морала одлучивати резервна питања. У екипном дијелу такмичења од осталих су за нијансу били спремнији и уигранији основци из Страшевине, чији вјероучитељ је Лавиника Јововић, док је у појединчаном дијелу прво мјесто освојио Анастасије Јововић, такође из школе вјеронауке у Страшевини.

У Никшићу одржано такмичење полазника вјеронауке

Црквена општина је за најуспјешније обезбиједила и пригодне поклоне – медаље и по примјерак Светог Писма, са честитком Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија.

У Никшићу одржано такмичење полазника вјеронауке

Послије такмичења у вјеронауци, дјеца су имала прилику да искажу и своје атлетске способности у неколико спортских дисциплина. Најбољи су били чланови екипе школе вјеронауке из Шавника.

У Никшићу одржано такмичење полазника вјеронауке

“Жељели смо да, организовањем овог такмичења, популаризујемо школе вјеронауке, које постоје у нашем граду и шире, као и да подстакнемо и наградимо ову дјецу која се, током школске године, труде и вриједно уче. Надамо се да ће такмичење мотивисати малишане, њихове родитеље и учитеље да наставе да се труде на њиви Господњој и да ће оваква надметања у знању постати традиционална и још посјећенија. Наша жеља је да се школе вјеронауке покрену и у осталим парохијама Епархије будимљанско-никшићке, како би дјеца у нашој средини открила сву љепоту свете вјере православне и била што образованија на корист својих породица и цијелог друштва“, каже вјероучитељ Коста Дојић, који је био успјешан водитељ и аниматор такмичења.