Молитвено прослављен Свети Симеон Мироточиви, слава Саборног храма у Беранама

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникије служио је, на празник Светог Симеона Мироточивог, у петак 26. фебруара 2021. Свету Архијерејску Литургију у храму Преображења Господњег, поред Саборног храма Светог Симеона Мироточивог Стефана Немање у Беранама.

Прослављена ктиторска слава манастира Вољавац

У четвртак 25. фебруара 2021. уочи празника Светог Симеона Мироточивог, Света Архијерејска Литургија је служена у манастиру Вољавац, поводом ктиторске славе манастира.

Прослављена ктиторска слава манастира Вољавац

Владика Јоаникије у Барама Радовића служио заупокојену Литургију са опијелом Вучици Ћировом Радовићу

На гробљу Биљеге у Барама Радовића у Доњој Морачи, данас, 24. фебруара, сахрањени су земни остаци Вучице Ћировог Радовића који се упокојио 22. фебруара у 87. години живота.

Владика Јоаникије у Барама Радовића

Света Литургија у Саборном храму у Никшићу на Недељу о митару и фарисеју (ВИДЕО)

У Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, у недјељу, 21. фебруара 2021. служена је света Литургија. Наачлствовао је протојереј-ставрофор проф. др Дарко Ђого уз саслужење никшићког свештенства и уз молитвено учешће вјерног народа.

Празник Светог свештеномученика Харалампија прослављен у Никољцу

У цркви Светог Николаја Мирликијског, у Никољцу у Бијелом Пољу, у уторак 23. фебруара 2021. прослављен је празник угодника Божјег из другог вијека, Светог свештеномученика Харалампија.

Празник Светог свештеномученика Харалампија прослављен у Никољцу

Министар Владимир Лепосавић у посјети Епархији

Данас 22. фебруара 2021. Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије примио је у епископској резиденцији у Никшићу  Министра правде, људских и мањинских права г. Владимира Лепосавића са сарадницима. Овом приликом г. Лепосавић уручио је Епископу признање за "неуморни рад и честиту и храбру борбу за одбрану светиња и заштиту и афирмацију универзалних права и слобода свих грађана Црне Горе."

Премијер и предсједник Скупштине Црне Горе посјетили Епархију будимљанско-никшићку

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникије примио је, у недјељу 21. фебруара 2021. у Никшићу, високе званичнике Црне Горе – премијера Здравка Кривокапића и предсједника Скупштине Црне Горе Алексу Бечића, приликом њихове посјете Епархији будимљанско-никшићкој.

Света Литургија у Недељу митара и фарисеја

У Недељу о митару и фарисеју, на празник Светог Теодора Стратилата, Светог Саве Другог архиепископа српског, 21. фебруара 2021. света Литургија је служена у храму Преображења Господњег у Беранама.

Света Литургија у Недељу митара и фарисеја

Владика Јоаникије богослужио у Горњем Острогу у Недјељу о митару и фарисеју

Његово преосвештенсво Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије, служио је Свету архијерејску литургију у цркви Ваведења Пресвете Богородице у Горњем Острогу, у Недјељу о митару и фарисеју, 21. фебруара 2021. љета Господњег.