Свештеник Бобан Јокић: Вјера је откривење и стално откривање

Први по реду „Разговори о вјери” у Никшићу, у току овог Великог поста, одржани су у недјељу 24. марта у Парохијском дому при Саборној цркви Светог Василија Острошког. Синоћ су на питања вјерника поред никшићког свештенства одговарали свештеници Обрен Јовановић и Јордан Марков.

Свештеник Бобан Јокић

Директорица никшићког Дома здравља посјетила манастир Острог

Директорица Дома здравља из Никшића, др Вера Булатовић са сарадницима посјетила манастир Острог гдје их је дочекао и срдачно примио игуман манастира архимандрит Сергије. Том приликом Вера Булатовић је у име Дома здравља Никшић уручила оцу Сергију захвалницу из благодарности за очински однос и донације које манастир Острог дарује овој здравственој установи сваке године.

Патријарх Порфирије: Сећање на наше страдање јесте настојање да се пројави пуноћа живота у сваком добру и у свакој врлини

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 24. марта 2024. године на Тргу топличких јунака у Прокупљу помен пострадалима у НАТО агресији. У наставку доносимо беседу Његове Светости Патријарха:

Патријарх српски Порфирије

Недеља православља у никшићком Саборном храму

У прву недељу Васкршњег поста – Чисту – Недељу православља, 24. марта 2024. године, света Литургија служена је, у Саборној цркви Светог Василија Острошког, у Никшићу.

Недјеља православља у никшићком Саборном храму

Служен помен тиватским херојима који су страдали у НАТО агресији

У манастиру Светог Архангела Михаила на Превлаци, данас је служена Света архијерејска литургија, након чега је на градском гробљу Брдишта у присуству чланова породица, протојереј Миајло Бацковић служио помен погинулом припаднику 63. Падобранске бригаде Марку Аврамовићу и припаднику МУП-а Србије, Драгану Бјелановићу.

Светогорци и бомбардовање Србије 1999.

Током НАТО агресије на нашу земљу, априла 1999. Свештена општина Свете Горе на челу са Протоепистатом архимандритом Стефаном Хиландарцом дошла је у Србију у знак подршке Српској Цркви и српском народу. Том приликом Светогорци су уручили Патријарху новчану помоћ.

Светогорци и бомбардовање Србије 1999.

Хуманитарна изложба „Љепота ће спасити свијет“ отворена у Никшићу

У суботу 23. марта 2024. године, у фоајеу Никшићког позоришта, отворена је изложба под називом „Љепота ће спасити свијет“, коју је организовала НВО „Пандурица“ из Никшића, поводом обиљежавања двадесет пет година од бомбардовања СР Југославије и двадесет година од мартовског погрома на Косову и Метохији. Покровитељи изложбе су: Митрополија црногорско-приморска, Епархија будимљанско-никшићка, Општина Никшић, Туристичка организација Никшић, Јавне установе „Захумље“ и Никшићко позориште и парохија страшевинско-кличевске, а учесници су 30-ак ликовних умјетника из Црне Горе.

Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије упутио изразе саучешћа руском амбасадору у Црној Гори господину Масленикову

АМБАСАДИ РУСКЕ ФЕДЕРАЦИЈЕ
У ЦРНОЈ ГОРИ
Амбасадору Владиславу Масленикову

Ваша Екселенцијо,

Затечени јучерашњим страдањем  наше једнородне дјеце, браће и сестара у терористичком нападу у "души душе" наше, у болу и тузи вјерујемо да ће  наш добри Бог примити у своје Царство њихове невине душе и свима њиховим ближњима дати снаге да их животом и молитвом чувају у нашој једновјерној заједници.

Љубав и страдање српског и руског народа, народа Црне Горе и Русије, вјековима трају, зато дубоко саосјећамо, тугујемо и молимо се.