Наставак прогона: Епископ Јоаникије у судници 19. јуна

У никшићком Основном суду 19. јуна почеће суђење епископу будимљанско-никшићком Јоаникију и осморици свештеника архијерејског намјесништва никшићког, казао је јуче Дану адвокат Сава Костић.

Наставак прогона: Епископ Јоаникије у судници 19. јуна

Владика Јоаникије: Вјера је најјача кад је гоњена

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је са свештенством, на празник Светог цара Константина и његове мајке Јелене, у сриједу 3. јуна 2020. Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Празник Преподобног Стефана Пиперског и Жупског прослављен у мјесту рођења овог великог угодника Божијег

На празник Преподобног Срефана Пиперског, у уторак 2. јуна 2020. света Литургија је служена у цркви, која се подиже у славу овог великог угодника Божјег у селу Кута, у засеоку Губељ, мјесту Светитељевог рођења у Жупи Никшићкој.

Празник Преподобног Стефана Пиперског и Жупског

Молитвено прослављен празник Преподобног Стефана Пиперског

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Преподобног Стефана Пиперског, у уторак 2. јуна 2020. Свету Архијерејску Литургију у манастиру Калудра.

Молитвено прослављен празник Преподобног Стефана Пиперског

Литрургија у Цркви Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу

У цркви Светих апостола Петра и Павла Литургију у недјељу Светих отаца Првог васељенског сабора, 31. маја 2020. служио је протојереј-ставрофор Дарко Пејић, архијерејски намјесник бјелопољски.

Литрургија у Цркви Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу

Митрополит Николај Хаџиниколау: Треба сви да се молимо за народ и Цркву у Црној Гори, која је у епицентру једног отвореног гоњења

Митрополит Месогеје и Лaвриотике, др Николај Хаџиниколау, један је од најпознатијих грчких епископа. Завршио је студије физике на Аристотеловом Универзитету, астрофизику на Харварду и многе друге студије из области природних наука. На докторским студијама бавио се биомедицинском технологијом. У Америци је радио у области медицине. Истовремено је студирао теологију на теолошком факултету у Бостону. Такође, био је научни сарадник у НАСИ.

Нема љепше вјере од Хришћанске

Када говоримо о Цркви ми често потпуно погрешно подразумијевамо да је то једна људска организација или сервис који треба да задовољи одређене религиозне или духовне потребе у нашем животу. То међутим, није тако.

Нема љепше вјере од Хришћанске

Недјеља Светих отаца Првог васељенског сабора прослављена у Ђурђевим Ступовима

У седму недјељу по Васкрсењу – Светих отаца Првог васељенског сабора, 31.маја 2020. Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђевим Ступовима.

Епископ Јoаникијe: Поводом тешке саобраћајне несреће

Примили смо данас тужну вијест о саобраћајној несрећи која се догодила на путу Никшић- Подгорица у којој има пострадалих и више повријеђених међу којима и дјеце.

Епископ Јoаникијр: Поводом тешке саобраћајне несреће