Обиљежена 14. годишњица НАТО бомбардовања

У недјељу 24. марта навршило се 14 година од почетка НАТО бомбардовања Србије и Црне Горе, односно тадашње СР Југославије у којем је, током 79 дана ваздушних акција, страдало око 2.500 људи.

Обиљежена 14. годишњица НАТО бомбардовања

Тим поводом чланови Удружењa бораца ратова од 1990. године Никшић положили су цвијеће на спомен-обиљежје у близини старог градског гробља и никшићке Саборне цркве, на којем су исписана имена погинулих припадника тзв. Никшићко-шавничке групе, њих 61, који су као редовни војници или припадници резервног састава тадашње Војске СР Југославије страдали у минулом рату.

Обиљежавању четрнаесте годишњице почетка НАТО бомбардовања и 23 године од распада бивше Југославије, осим чланова Удружења бораца од 1990. Никшић, присуствовалe су и породице погинулих припадника тзв. Никшићко-шавничке групе, који су упалили свијеће за покој душа својих најдражих.

У име Удружења бораца од 1990. Никшић обратили су се директор Блажо Ђурковић и његов замјеник Слободан Жугић.