Литургија и црквено-народни сабор у Петровићима

У суботу пред празник Трећег обретења главе светог Јована Крситеља, а на дан молитвеног спомена светих царева Константина и Јелене на Тројичинданске задушнице у древном храму светог Јована Крститеља у селу Петровићи у Доњим Бањанима служена је света Литургија и одржан Црквено-народни Сабор вјерног народу девету годину заредом.

Литургија и црквено-народни сабор у Петровићима

Свету Литургију служио је парох протојереј Раденко Копривица уз молитвено учешће вјерних овог мјеста.

После заамвоне молитве литија је опходила свети храм након које је прочитано Васкрно Еванђеље и обављен општи помен оснивачима храма, свештенослужитељима његовим и свима који у гробљу код храма почивају. Вјерни народ је након богослужења припремио послужење за све испред цркве, а затим је у име Црквеног одбора г. Павле Марковић упознао присутне да је Одбор покренуо акцију изградње Црквено-народног дома поред храма у коју требају сви да се укључе како би што прије радови били започети.