Клуб добровољних давалаца крви "Свети Сава“ из Никшића спровео Петровданску акцију

Традиционалну Петровданску акцију прикупљања крви Клуб "Свети Сава“ из Никшића организовао је 16. јула 2015 и то је њихова осма акција уприличена у славу празника Светих апостола Петра и Павла, од оснивања Клуба 2007. године.

Клуб добровољних давалаца крви

Свака наша досадашња акција је била успјешна, па тако и ова. Ако имамо у виду давања која су наши чланови имали, по позиву грађана, у протеклих 15-ак дана, када је дато више од 20 јединица крви, онда је укупна цифра датих јединица у Петровданској акцији близу стотину“, каже Ратко Чворовић, предсједник КДДК "Свети Сава“.

Неколико клубова из Црне Горе и окружења отказало је долазак због неповољних временских прилика, а у акцији су учествовали клубови са којима, иначе, имају одличну сарадњу - "Драган Симјоновић Сики“ и опште болнице из Јагодине, клуб "Галеника“ из Земуна, даваоци из клуба "Фабрика алата“ из Требиња, Ужица, те даваоци из никшићких клубова и других градова Црне Горе.

Клуб добровољних давалаца крви

Чворовић напомиње да је,од савинданске акције до сада,у Клуб учлањено 24 нових чланова. Овом приликом, шест давалаца је први пут дало крв, од којих четворо из Никшића и два добровољна даваоца крви из Клуба побратима из Јагодине.
Петровданска акција је дио пројекта "Наша кап крви - некоме за живот“, која је подржана од локалне Комисије за расподјелу новца цивилном сектору.

У склопу акције гости су упознати са културно-историјским знаменитостима града, обилазећи манастир Светог Луке у Жупи, Косијерево и манастир Острог.
По успјешно спроведеној акцији за све учеснике је у Црквено-народном дому приређена трпеза захвалности.У културно-забавном програму је учествовало неколико музичараи народних гуслара, међу којима и познати гуслар Ђорђије Ђоко Копривица.