Богојављење и Светосавски сабор у Пошћењу

На Богојављење, у недјељу 19. јануара 2020. године света Литургија служена је цркви Успенија Пресвете Богородице у шавничком селу Пошћење. Литургију је служио надлежни парох о. Драженко Ристић, а молитвеном сабрању присуствовао је вјерни народ овог краја.

Богојављење и Светосавски сабор у Пошћењу

Након што су вјерници приступили Светом причешћу, освештан је и преломљен славски колач у славу Светог Оца нашег Саве, крсне славе братства Косовчића.

Потом је, у организацији Епархије будимљанско-никшићке и ЦО шавничке,   одржан традициционални Светосавски сабор у Пошћењу, којим су почеле овогодишње светковине у славу Светог Саве, првог Архиепископа и просветитеља српског у Епархији будумљанско-никшићкој и, уопште, у Црној Гори.

Светосавску бесједу изговорио је проф. др Милош Ковачевић.

У пригодном програму су учествовали: проф. Светозар Ћираковић, књижевник Јанко Јелић и епски пјесник Славко Перошевић, те гуслари Исак Симићевић и Спасоје Мумин.

У име братства Косовчића присутнима се захвалио Ранко Ковијанић, а у име Пошћењана Пуниша Пушеља.