Грахово поручило да ће бранити светиње

У суботу, 4. јануара 2020, у поподневним  сатима, у цркви Светог Николе у Грахову, служен је Молебан Пресветој Богородици.

Грахово поручило да ће бранити светиње

Молебан је служио свештеник Петар Крговић, надлежни парох уз саслужење архимандрита Арсенија (Самарџића), игумана манастира Косијерево и свештеника Раденка Копривице.

Граховљани су се окупили да се заједно Богу помоле и покажу да не подржавају неуставни и дискриминаторни Закон о слободи вјероисповјести, који је уперен против епархија Српске православне Цркве у Црној Гори.

Грахово, као подручје које је и у скоријој прошлости имало проблема са покушајима одузимања храмова, које су једној, светој и апостолској Цркви приложили наши преци, од стране тзв. ЦПЦ, зна како да се избори, па ће спремно дочекати и нове покушаје, уколико се не одустане од овог Закона.

Окупљени су позвали све Граховљане по поријеклу, ма гдје живјели, да излазе на литије које наш православни род прави широм Црне Горе, Србије, Републике Српске и дијаспоре, да узнесу заједно, са читавим нашим народом, молитву Господу и Пресветој Богородици за спасење наше Светосавске Цркве у Црној Гори.