Најрадоснији хришћански празник Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Најсветији и најрадоснији хришћански празник – Васкрсење Господа и Спаса нашег Исуса Христа молитвено и свенародно је прослављен у Саборној цркви Светог Василија Острошког у Никшићу.

Најрадоснији хришћански празник Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Свету Литургију је служио протосинђел Никифор Миловић, секретар Епархијског Управног одбора Епархије будимљанско-никшићке, уз саслужење свештенства архијерејског намјесништва никшићког: протојереја-ставрофора Марка Ђурковића, јереја Миодрага Тодоровића, старјешине никшићког Саборног храма, свештеника Данила Зиројевића и ђакона др Николе Маројевића.

Најрадоснији хришћански празник Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Празничној Литургији је присуствовало више стотина вјерника, који су причешћивани из пет путира.

Најрадоснији хришћански празник Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Током Свете службе Божије свештеник Остоја Кнежевић је прочитао Васкршњу посланицу Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја. Вјерницима су по завршетку празничног богослужења дијељена освештана васкршња јаја.

Поноћне васкршње Литургије служене су и свим храмовима у приградским насељима и у манастиру Светог Апостола Луке у Жупи никшићкој.