НА ВАСРКРС У БИЈЕЛОМ ПОЉУ И ЦРКВА ПОСТАЛА ТИЈЕСНА

Васкршњом литургијом и причешћем око 450 вјерника, потом освећењем и даривањем вјерницима освећених јаја, у бјелопољској цркви Светих апостола Петра и Павла, свечано је прослављен најрадоснији хришћански празник.

Литургију у овој цркви служио је протојереј Дарко Пејић са почетком у 5 сати, док је у цркви Светог Николе у Никољцу са почетком у 7 сати, служио протојереј-ставрофор Мираш Богавац.

НА ВАСРКРС У БИЈЕЛОМ ПОЉУ И ЦРКВА ПОСТАЛА ТИЈЕСНА

Протојереј Дарко, обраћајући се вјерницима, захвалио је Богу што је васкршњој литургији приступио велики број вјерника.

„Добро је што је ова црква постала тијесна, али не зато што се не волимо, него зато што нас доста има. Да Бог да да нас буде све више, окупљених у нашим светим храмовима и једни са другима. Да као браћа и као дјеца Христова, славимо све дане и празнике, посебно Васкрс, најрадоснији, најзначајнији празник у хришћанској цркви.“

НА ВАСРКРС У БИЈЕЛОМ ПОЉУ И ЦРКВА ПОСТАЛА ТИЈЕСНА

“Нека би милостиви Господ, васкрсењем својим учинио да васкрсну доброта и честитосту душама свакога Србина, свакога честитога православца, и свакога човјека. Нека Господ благослов свој пошаље на народ овај, добри и честити, и на град овај, да нас он васкрсењем својим закрили и чува и води.“

Највећа радост у цркви сијала је на лицима дјеце, а послије литургије народ се сабрао испред цркве да подијели радост једних са другима. И ове године, Црквена општина Бијело Поље, даривала је јаја болесницима бјелопољске Болнице.