Полазници вјеронауке посјетили светиње у Пљевљима и Жабљаку

Школа вјеронауке при парохији страшевинској и старотребјешко-кличевској у Црквеној општини Никшић организовала је у суботу, 16. јуна поклоничко путовање светињама на сјеверу Црне Горе.

Полазници вјеронауке посјетили светиње у Пљевљима и Жабљаку

Четрдесетак малишана, са надлежним парохом свештеником Велимиром Јововићем и вјероучитељем попадијом Лавиником Јововић, на овом једнодневном излету обишли су манастир Свете Тројице у Пљевљима, гдје су се поклонили кивоту у коме су почивале мошти Светог Саве, првог архиепископа српског, као и дјеловима моштију Четрдесет Мученика севастијских, Светих Козме и Дамјана и Светом стопалу првомученице Текле. Овом приликом посјетили су и новоподигнути храм Светог великомученика Георгија, надомак Пљеваља, који је у мају прошле године освештао Патријарх српски Г. Иринеј.

Полазници вјеронауке посјетили светиње у Пљевљима и Жабљаку

Полазници вјеронауке обишли су, затим, град Жабљак и Саборни храм Преображења Господњег.

Полазници вјеронауке посјетили светиње у Пљевљима и Жабљаку

“Надахнути духовношћу наше Светосавске Цркве и њених светиња, благодарни смо Богу на оваквом духовном укрепљењу. Наша поклоничка путовања, која организујемо трећу годину заредом, помогло је приватно предузеће Глунекс из Кличева, које нам своје услуге превоза уступа бесплатно на чему смо захвални, као и управама манастира и парохија које су нас дочекале са пажњом и љубављу. Од срца им благодаримо, са молитвом да им Господ вишеструко узврати“, каже јереј Велимир Јововић.