Акција Клуба добровољних давалаца крви Свети Сава

Клуб добровољних давалаца крви Свети Сава из Никшића спровео је прошле недјеље још једну успjешну акцију добровољног давања крви својих чланова, пријатеља и гостију овог хуманитарног друштва.

Акција Клуба добровољних давалаца крви Свети Сава

Акција је, у просторијама службе за трансфунзију крви никшићког Дома здравља, организована у четвртак 18. јула 2013. Како своје активности најчешће везују за значајније празнике и датуме из календара наше Свете Цркве, тако је и ова, 12. редовна акција Клуба Свети Сава, спроведена поводом празника Светих апостола Петра и Павла – Петровдана.

Тим поводом пријавило се 108 добровољних давалаца, а прикупљено је 95 јединица крви. Осим чланова Клуба светосаваца из Никшића, у прикупљању за људски живот најдрагоцјеније течности, учествовали су и добровољни даваоци из Крагујевца, Подгорице, Требиња и Љубиња, који су традиционални пријатељи Клуба Свети Сава и често се одазивају њиховим акцијама. Овом приликом два младића из Љубиња први пут су учествовали у давању крви, а само друштво добровољних давалаца из Никшића, којима је Свети Сава заштитник и духовни покровитељ, увећано је за 9 нових чланова. Клуб, који својим активностима заслужено носи титулу једног од најуспјешнијих у Црној Гори, сада има око 450 регистрованих чланова.
Клуб Свети Сава редовно се одазива и на позиве у прикупљању крви бројних друштава и клубова широм региона. Неколико његових чланова дало је крв у Јагодини и Ужицу на празник Светог мученика Кнеза Лазара – Видовдан.