У крипти храма Светог Саве проглашен добитник награде Извиискра Његошева

По благослову и у присуству Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија, у крипти Храма Светог Саве на Врачару, у понедељак 20. маја 2024. године, проглашен је добитник престижне књижевне награде „Извиискра Његошева".

У крипти храма Светог Саве проглашен добитник награде Извиискра Његошева

Награда „Извиискра Његошева“ додељује се сваке друге године за најбољу књигу, сабрана или одабрана дела, и за животно дело аутора настало на српском језику, без обзира на територију где је настало. Ове године награду је добио писац Гојко Ђого.

Догађају су присуствовали поред Његове Светости, Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Господин Јоаникије и Преосвећена Господа Епископи: буеносајрески и јужноцентралноамерички и администратор митрополије загребачко-љубљанске Кирил, будимљанско-никшићки Методије, ремезијански Стефан, новобрски Иларион и топлички Петар, као и председник Матице српске др Драган Станић, академик Матија Бећковић и представници политичког и културног јавног живота.

Стихове писца Гојка Ђога читали су истакнути уметници.

Догађај су својим појањем увеличали Србски Православни појци.

Извор: ТВ ХРАМ