Свечани дочек Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија у манастиру Ђурђеви Ступови: Благословен који долази у име Господње!

На празник Светог апостола Акиле и Преподобног Никодима Светогорца, у суботу 27. јула 2024. године,  Његова Светост Патријарх српски Г. Порфирије биће свечано дочекан у катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке – Ђурђевим Ступовима.

У манастиру Превлака одржан 30. Сабор српске православне омладине Црне Горе

У манастиру Светих архангела на Михољској превлаци код Тивта одржан је 30. Сабор српске православне омладине Црне Горте.

Сабор српске православне омладине Црне Горе

Празник Пресвете Богородице Тројеручице у Хиландару

Братство Свете царске српске лавре Хиландара свечано и молитвено је прославило празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице. Гост манастирског братства био је Његово Преосвештенство Епископ ваљевски г. Исихије. Молитвено празновање Небеске Заштитнице и Игуманије манастира отпочето је свеноћним бдењем, након кога је служена Света архијерејска Литургија којом је началствовао владика Исихије.

Епископ Исихије у посети манастиру Хиландару

У навечерје празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, 24. јула 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ ваљевски г. Исихије стигао је у манастир Хиландар на Светој Гори. У празничној радости и братској љубави, ваљевског архипастира дочекао је високопреподобни архимандрит Методије са братством манастира. Владика Исихије присуствоваће свеноћном бденију, а на дан празника заштитнице Свете Горе служити Свету Литургију.

Патријарх благословио српске ватерполисте пред пут на Олимпијске игре

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је примио 23. јула 2024. године у спомен храму Светог Саве у Београду чланове ватерполо репрезентације Србије, учеснике предстојећих Олимпијских игара у Паризу.

Патријарх благословио српске ватерполисте пред пут на Олимпијске игре

Митрополит Јоаникије у Петровићима служио Литургију и четрдесетодневни помен новопрестављеној Душанки Јововић

Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски и Егзарх свештеног Трона пећкога г. Јоаникије служио је данас Свету службу Божију са четрдесетодневнимн парастосом новопрестављеној слушкињи Божијој Душанки Јововић, мајци свешетеника Велимира и Миливоја Јововића у цркви Светог Јована Крститеља у Петровићима у Бањанима.

НАЈАВА: Патријарх Порфирије 28. Јула у Велици

Патријарх српски Г. Порфирије допутоваће у посјету Епархији будимљанско-никшићкој поводом обиљежавања осамдесете годишњице великог страдања српског живља у Велици подно Чакора, које се десило 28. јула 1944. године.

Митрополит Амфилохије на празник Св. Прокопија у Кефалонији рукоположен у чин јеромонаха

Сећајте се својих старешина који вам проповедаше реч Божију, гледајући на свршетак њиховог живота, угледајте се на веру њихову (Јевр. 13, 7).

На данашњи дан, на празник Светог великомученика Прокопија 1968. љета Господњег у чин јеромонаха у Саборном храму Митрополије кефалонијске, посвећеног Благовештењу, у граду Аргостолију, у Кефалонији, рукоположен је блаженопочивши Митрополит Амфилохије.

Митрополити Јоаникије и Хризостом поводом празника Светих свештеномученика дабробосанских богослужили у цркви Светог Василија Острошког у Источном Сарајеву

Поводом спомена свештеномученика Митрополије дабробосанске Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски и Егзарх свештеног Трона пећког г. Јоаникије служио је данас Свету службу Божију у цркви Светог Василија Острошког на Вељинама у Источном Сарајеву.

Петровдански сабор на Цетињу

Празник Светих апостола Петра и Павла – Петровдан данас, 12. јула 2024. љета Господњег, прослављен је на Цетињу традиционалним Петровданским сабором, који је почео Светом архијерејском литургијом у Цетињском манастиру.

Петровдански сабор на Цетињу