Литургијски прослављена храмовна слава цркве Светог Георгија на Требјеси

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у Недјељу Самарјанкe, на дан Спаљивања моштију Светог Саве, 10. маја 2015, Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог великомученика и побједоносца Георгија на Требјеси код Никшића, поводом храмовне славе ове древне светиње.

Литургијски прослављена храмовна слава цркве Светог Георгија на Требјеси

Саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије будимљанско-никшићке: протојереј-ставрофор Драган Крушић, протојереји: Василије Брборић и Велимир Јововић, ђакон др Никола Маројевић и јерођакон Саво Вукајловић, сабрат манастира Ђурђеви Ступови.

Литургијски прослављена храмовна слава цркве Светог Георгија на Требјеси

Молитвеном сабрању присуствовао је велики број вјерника, који су приступили Светом причешћу.

Литургијски прослављена храмовна слава цркве Светог Георгија на Требјеси

По одслуженој Литургији, свечана литија вјерног народа, у славу и част Светог великомученика и побједоносца Георгија, прошла је од храма Светог Георгија на Требјеси до темеља цркве Успења Пресвете Богородице у Кличеву, још једне задужбине старих Требјешана.

Литургијски прослављена храмовна слава цркве Светог Георгија на Требјеси

Храмовна слава цркве Светог Георгија прослављена је благосиљањем и резањем славског колача на темељима светиње којој тек предстоји обнова и васкрсење. Његово Преосвештенство владику Јоаникија, свештенство, вјерни народ и госте традиционалног ђурђевданског сабрања поздравио је протојереј Велимир Јововић, надлежни парох и Милинко Радуловић, домаћин славе, у име потомака старих Требјешана.

Литургијски прослављена храмовна слава цркве Светог Георгија на Требјеси

Обавезу и част да за наредну годину буде домаћин славља преузео је Никола Вујачић.

Литургијски прослављена храмовна слава цркве Светог Георгија на Требјеси

Уприличен је и пригодан културно-духовни програм у којем су наступила дјеца са школе вјеронауке "Растко“ из Страшевине, епски пјесник Божо Ђурановић, народни гуслар Горан Перовић.