Свети Архијерејски Сабор отпочео с радом

Светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Успења Пресвете Богородице у манастиру Студеници, у среду 14. маја 2014. године, отпочело је овогодишње сабрање Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве.

Свети Архијерејски Сабор отпочео с радом

Божанском Литургијом је началствовао Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј уз саслуживање великог броја архијереја.

Свети Архијерејски Сабор отпочео с радом

После свете Литургије Његова Светост, у пратњи архијереја чланова Светог Архијерејског Сабора, отпутовао је у Рашку, где се налази црква Светих апостола Петра и Павла - задужбина Светог Симеона Мироточивог, у којој је служен призив Светога Духа. Овим чином званично је отпочело заседање овогодишњег Светог Архијерејског Сабора.

Свети Архијерејски Сабор отпочео с радом

Свјатјејши Патријарх и архијереји посетили су још једну задужбину Мироточивог родоначелника српског, манастир Ђурђеве Ступове, после чега су се вратили у Патријаршију српску у Београду.

Свети Архијерејски Сабор отпочео с радом

Прва седница највишег архијерејског представништва Српске Православне Цркве почела је данас, 15. маја 2014. године, у свечаној Саборској сали у Патријаршији у Београду.