Посјета руског амбасадора Епархији будимљанско-никшићкој

У уторак 19. јуна 2012. епархију Будимљанско-никшићку посјетио је Његова Екселенција амбасадор Руске Федерације у Црној Гори Aндреј Алексеjевич Нестеренко и Сергеј Ферапонов, савјетник амбасадоров.

Посјета руског амбасадора Епархији будимљанско-никшићкој

Уважене госте Епископ будимњанско-никшићки Господин Јоаникије примио је у манастиру Ђурђевим Ступовима код Берана. Владика је изразио радост што је господин амбасадор посјетио Ђурђеве Ступове, који се припремају да прославе 800 година постојања и изразио увјерење да ће традиционално добри односи са Руском амбасадом у Црној Гори убудуће бити још чвршћи и испуњени новим садржајима.

Његова екселенција амбасадор је такође изразио задовољство што је посјетио први пут ову светињу а и град Беране и имао сусрет са Епископом Јоаникијем.
У срдачном разговору било је ријечи о обиљежавању осамстогодишњице Ђурђевих Ступова, као и о унапређењу сарадње у разним областима.