Конференција Радне заједнице хришћанских цркава Њемачке

У Баварском граду Аугсбургу 31. јануара и 1. фебруара одржано је засједање  АЦК - Радне заједнице хришћанских цркава Њемачке покрајине Баварске (Arbeitsgemeinschaft Christlicher Kirhen in Bayern). . АЦК представља организацију која окупља готово све хришћанске цркве у Њемачкој (сличну Свјетском савезу цркава на националном нивоу, са том разликом да је и Римокатоличка Црква такође чланица АЦК). Саопштења и закључци АЦК представљају глас свих хришћана у Њемачкој и као такви имају велику тежину како у друштвеном тако и у политичком животу.

Конференција Радне заједнице хришћанских цркава Њемачке

На овом засједању учешће су узели и докторанди теологије из Црне Горе, Крсто Станишић и Милош Ненезић.

Током а и на маргинама конференције они су успјели учесницима да представе и најновије догађаје у Црној Гори, везане за доношење тзв. Закона о слободи вјероисповјести и том приликом су разговарали са представницима различитих хришћанских заједница. Неки од њих су изразили солидарност са дискриминисаним православним хришћанима у Црној Гори и спремност да разговарају са својим заједницана како би нам упутили евенталну подршку. Од посебне важности био је састанак и разговор са генералном секретарком АЦК Њемачке др Вреном Хамес и генералним секретаром АЦК Баварске господином Јоргосом Влантисом, који с изразили своју зацринутост због кршења љуцких права у Црној Гори и обећали да ће ово представити пред централним тијелом ове организације.