Јорданско ваздухопловне снаге спустиле хуманитарну помоћ на Цркву Св. Порфирија у Гази

Хришћани и други цивили који се налазе у православној Цркви Светог Порфирија у граду Гази јуче су примили специјалну испоруку хуманитарне помоћи.

Како је православни ред Светог великомученика Георгија сазнао из својих извора у Гази, Краљевско јорданско ваздухопловство је у недељу увече директно испустило хуманитарну помоћ и залихе хране у цркву.

Према контактима овог реда,  мисију је директно наредио Његово величанство краљ Јордана Абдулах II бин Ал-Хусеин у знак солидарности са арапском хришћанском заједницом у Гази. Ред такође са задовољством објављује да је прва тура финансијске помоћи онима који су погођени у Светом Порфирију безбедно стигла на банковни рачун у Јордану резервисан за употребу и за помоћ Архиепископу Алексију и хришћанима Газе када услови на терену буду бољи и стабилнији.

Како је раније саопштио ред Светог Георгија, кварт у коме се налази православна Црква Светог Порфирија је 70 одсто уништен. Отприлике 60% свих православних хришћанских домова потпуно је сравњено са земљом са гомилом шута и много мртвих и заробљених у остацима зграда.

Помоћ коју је пружило Његово величанство ред је поздравио јер ниједна од досадашњих хуманитарних помоћи којима је било дозвољено да пређу у Газу од почетка рата није стигла до града Газе и сигурно, ништа од тога није стигло до Светог Порфирија.

***

Уколико желите да помогнете онима који пате у Гази, размислите о донирању путем кампање прикупљања средстава реда Светог Ђорђа у Гази:

Извор: www.orthochristian.com

Превела Љиљана Поповић