Управа Саборног храма Подгорица: Дочекајмо заједнички и примимо благослов Свјатјејшег Патријарха Порфирија

Поводом прве посјете Патријарха српског г. Порфирија Митрополији црногорско-приморској због устоличења Високопреосвећеног Митрополита црногорско-приморског г. Јоаникија, а која несумњиво представља велику радост и благослов за све вјернике у Црној Гори, обавјештавамо и позивамо сав народ који жели да лично дочека Патријарха Порфирија и прими његов патријарашки благослов, да узме учешћа у свечаности која ће се због тренутне епидемиолошке ситуације, одржати на отвореном испред Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици, у суботу 4. септембра са почетком у 18 часова.

Током ове свечаности, након одслужене Вечерње службе са доксологијом и обраћања Високопреосвећеног Митрополита црногорско-приморског г. Јоаникија и Његове светости Патријарха српског г. Порфирија, приређен је и свечани културно-умјетнички програм у којем ће узети учешћа бројни умјетници из Србије и Црне Горе: реп група Београдски Синдикат, етно појац Даница Црногорчевић, гусларка Бојана Пековић, етно појац Бранка Зечевић, Културно-умјетничко друштво ,,Ђурђевданско Коло”, фрулаш Радован Сукновић, Музички састав манастира Фенек – ,,Фенечки Бисери”.

Дочекајмо заједнички и примимо благослов Његове светости патријарха српског г. Порфирија, саборно, у љубави Христовој!

Нека је благословен који долази у име Господње!

Добро дошли!

Управа Саборног храма Христовог васкрсења