Литургија и крштење у манастиру Подмалинско

У суботу 22. августа 2015, на празник Светог Апостола Матије, служена је Света литургија у манастиру Подмалинско код Шавника.

Литургија и крштење у манастиру Подмалинско

Литургију су служили протојереј МиливојеЈововић, парох жабљачки и јереј ДраженкоРистић, парох шавнички. За пјевницом је појало сестринство Манастира на челу са мати Катарином.

Литургија и крштење у манастиру Подмалинско

Након причешћа и литургије пререзан је славски колач у част апостола Матије, а свој имендан су прославили Матија Чупић из Подгорице и Матија Звицер из Херцег Новог.

Литургија и крштење у манастиру Подмалинско

Свештеник Драженко Ристић сабраном народу се обратио ријечима бесједе говорећи о светим апостолима и њиховом послању да крсте све народе.Такође је честитао и слављеницима имендан и њиховог покровитеља Светог апостола Матију, пожеливши да узрастају у науци и љубави.

Литургија и крштење у манастиру Подмалинско

Послије литургије свештеници Миливоје Јововић и Драженко Ристић крстили су слуге Божије Мију Паповић из Никшића и Огњена Војиновића из Београда.

Литургија и крштење у манастиру Подмалинско

Свештеник Миливоје Јововић подучио је новокрштене указавши им на пут ка Царству Божијем којим су кренули примивши свете тајне крштења и миропомазања.