(ВИДЕО) Владика Јоаникије: Нечија зла воља натјерала је полицију да окупира наше храмове

Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије поручио је да у Христовој побједи над смрћу видимо и нашу побједу и вјечни живот и да је приоритет над приоритетима сада да дамо све од себе, нашом молитвом и свим другим расположивим, да се ова епидемија Ковида-19 спријечи.

Владика Јоаникије

Коментаришући окупирање појединих храмова за Васкрс и забрану да вјерници уђу у њих послије службе, преосвећени владика је казао да разне мјере могу да се примјењују, али да се не смије ударати на достојанство човјека и његов интегритет, као и да се људи не смију понижавати “јер је већа катастрофа од насиља него од короне”.

Посебно је нагласио да се примјењивањем правила показује да ли се нешто чини са правом намјером или злом вољом.

“Одмах се препозна кад се нешто чини са злом вољом и сигурно је била нечија зла воља те је полиција окупирала наше храмове. Наравно, ми не осуђујемо полицију која извршава наредбе претпостављених, али нечија зла намјера се ту манифестовала и то није смјело да се догоди. Свакако да ћемо покренути да се та ствар испита када буду боља времена јер нећемо дозволити да се људи легитимишу, нити да се над њима врши тортура само зато што желе да уђу у храм и запале свијећу, поштујући сва прописана правила. Јако смо огорчени, мада нас радост Христовог васкрсења тјеши и даје снаге да и то издржимо”, казао је Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије гостујући у емисији “У Жижи” на Нови ТВ Херцег Нови.

Извир: ИН4С