Усјековање у Бијелом Пољу

У цркви Светих апостола Петра и Павла на празник Усјековања главе Светог Јована Крститеља Литургију је служио јереј Никола Скопљак.

Он је подсјетио вјернике да на данашњи дан славимо "највећег рођеног од жене“, како га је назвао наш Господ Исус Христос.

Усјековање у Бијелом Пољу

"И Свети Јован управо на ријеци Јордану крстио Господа Христа, јавио се Бог Отац и рекао ово је Син мој љубљени који је по Мојој вољи, Њега слушајте. И у том моменту се јавила и Света Тројица и објавила да је Господ Исус Христос заиста син Бога живога који је дошао у свијет да спасе нас људе од гријеха. Све од Адама, цара Давида, свих старозавјетних пророка који су тада боравили у аду. Кад се појавио Господ Бог, подигао је све те старозавјетне пророке, све људе који су тада били у аду, који су повјеровали у име Божије, подигао их је да им подари живот вјечни. И зато има велики значај Свети Јован Крститељ у нашем народу, у нашој цркви. Он има посебну улогу, зато се и одмах слика до Господа Исуса Христа. И данашњи дан празнујемо, јер се није бојао истине живе, није се бојао да проповиједа име Божије, име Господа Христа и што није право било то је и говорио. А страдао је зато што је рекао цару Ироду да не може да узме жену од брата свога Филипа, да је то велики гријех, да је то велика саблазан, због тога, чули сте данас у светом Јеванђељу, Иродијада је затражила главу на тањиру. Али, управо овим страдањем он потврђује да је у ствари овоземаљско царство оно пролазно, да постоји нешто много љепше и веће од додворавања земаљским властима и земаљским стварима. Нека би Господ Бог молитвама Светог Јована Крститеља и нас удостојио живота вјечнога“, бесједио је о. Никола.