Канонска посјета парохији жупској

Након Светог богослужења у манастиру Светог апостола и јеванђелисте Луке у Жупи Никшићкој на празник Светог Спиридона Чудотворца, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије боравио је у канонској посјети жупској парохији.

Канонска посјета парохији жупској

Том приликом Владика је, најприје, обишао цркву Успенија Пресвете Богородице у Бјелошевини, гдје су га, срдачно и ријечима добродошлице, дочекали житељи овог села са којима се Преосвећени Епископ задржао у краћем разговору.

Канонска посјета парохији жупској

Његово Преосвештенство је, у пратњи са надлежним парохом јерејем Василијем Брборићем, обишао темеље порушеног храма у Васиљевићима, који је, према народном вјеровању, био посвећен Светим Јоакиму и Ани, а потом и земљиште на коме се налазе остаци родне куће Светог Стефана Пиперског и Жупског.