Педесетница у Александро-невској Лаври

Пред почетак бденија, поводом празника Педесетнице, Делегација из Српске православне цркве, на чијем је челу био Епископ Јоаникије, предала је на дар Александро-невској Лаври икону копију Карејске Млекопитатељнице.

Педесетница у Александро-невској Лаври

Икону је литијски и уз пјевање тропара примио Епископ Кронштатски Назарије са братијом манастира. Том свечаном чину присуствовао је и његова Екселенција Амбасадор Републике Србије у Руској Федерацији господин Славенко Терзић који се и обратио присутнима и поменуо да је икона символнашег заједништва и братске љубави. На ријечи господина Терзића одговорио је Епископ Назарије изразивши захвалност што се српски народ сјетио Лавре у овој јубиларној години и са њима подијелио радост празника. Затим је услиједило бденије којим је началствоваоВисокопреосвећени Митрополит Санкт-петербургски и Ладожски светотројицке Александро-невске Лавре Свештеноархимандрит Господин Владимир уз саслужење Епископа Будимљанско-никшићког господина Јоаникија, Епископа Кронштатског Господина Назарија, те братије Лавре и свештенства Митрополије.

Педесетница у Александро-невској Лаври

На сам празник Педесетнице Литургијом у Тројицком Храму Лавре началствовао је Епископ Јоаникије уз саслужење игумана Лавре Епископа Назарија, братије и свештенства уз присуство огромног броја вјерног народа. По завршеној литургији и вечерњој служби Епископи су се обратили један другоме и вјерном народу и размијенили пригодне поклоне.