Саопштење о здравственом стању Епископа Јоаникија

Послије јуче  спроведених прегледа љекари су констатовали да опоравак Његовог преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког и администратора Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникија тече по плану.

Саопштење о здравственом стању Епископа Јоаникија

Љекари су исказали задовољство добрим општим стањем Епископа Јоаникија, те су спроведене контролне лабораторијске претраге и вирусолошко тестирање на корона вирус (дијагностичком методом PCR).

На основу резултата лабораторијских налаза утврђено је да су сви маркери запаљења у физиолошким опсјезима и да су вриједности истих, поредећи претходне лабораторијске претраге, у константном опадању.

Јуче извршено PCR тестирање је показало да је Владика Јоаникије и даље позитиван на корона вирус.

Епископ  ће по савјету љекара, а ради потребног одмора и рехабилитације  и у наредном периоду бити на кућном лијечењу у катедралном манастиру Ђурђеви Ступови.

Информативна служба Епархије будимљанско-никшићке.