Најава за Успеније Пресвете Богородице - славау Пивског манастира

Слава Пивског манастира – Успеније Пресвете Богородице биће и ове године прослављена молитвено и свенародно.

У понедјељак, 27. августа са почетком у 18 часова, служиће се свечано вечерње бденије, којем ће присуствовати и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Најава за Успеније Пресвете Богородице - славау Пивског манастира

На дан празника Успенија Пресвете Богородице Свету Архијерејску Литургију у 9 часова служиће Његово Високопреосвештенство Митрополит диоклијски у Великој Британији Г. Калист Вер и Преосвећени Епископ Јоаникије са свештенством и монаштвом.

Потом ће у манастирској порти у 12 часова бити одражана духовна академија, на којој ће се поздравним словом обратити проф. др Јован Делић, а празничну бесједу одржаће наш уважени књижевник академик САНУ Милосав Тешић.
У програму академије учествују: хор Светог Владике Николаја српског из Кикинде, КУД „Пива“, гуслар Здравко Кнежевић и браћа Ћаласан, солисти на кларинету и гитари.