„Космет – душа Црне Горе“: 16.770 евра за осликавање цркве у Ораховцу

Представници организатора Донаторске вечери „Космет – душа Црне Горе“, одржане у Беранама половином марта, а предвођени Владаном Џикнићем из НВУ „Чојство”, посетили су јуче Ораховац. Том приликом су пароху ораховачком јереју Милану Станојевићу уручили новац прикупљен на добротворној вечери и од добровољних прилога институција, удружења и народа, тачно 16.770 евра. Новац је намењен фрескописању цркве Успења Пресвете Богородице, које ће, ако Бог да, почети да се ради после Васкрса.

„Космет – душа Црне Горе“: 16.770 евра за осликавање цркве у Ораховцу

,,Незамисливо је описати ријечима осјећај јер смо били у прилици упознати исповједнике праве вјере Христове, нашу добру браћу и сестре који живе у једној улици у Ораховцу, њих 240. Ако они могу да буду радосни баш као дјеца и да живе како живе, можемо и ми поћи да их обиђемо и заједно се помолимо Пресветој Богородици да нас све чува. Догодине у Призрену”, поручила је Ивана Барјактаровић Рмуш која је Ораховац посетила први пут.

И овим путем се захваљујемо свима који су подржали ову идеју од Владике Методија и оца Миленка Ралевића до Данице Црногорчевић и дивне дечице сабране у хору „Младенци” и многим анонимним дародавцима чија имена само Господ зна.

Оливера Радић

Извор: Митрополија црногорско-приморска