Орезали воће на газдинству манастира Ђурђеви ступови

„Одлучили смо да помогнемо манастиру Ђурђеви ступови, тако да смо извршили неопходну резидбу тамошњег воћа. Вријеме нам је било наклоњено, те смо овај обимни посао извршили онако како то и наука и струка налажу“, казао је секретар Божо Премовић.

Орезали воће на газдинству манастира Ђурђеви ступови

Запослени у Секретаријату за пољопривреду, туризам и водопривреду Општине Беране, јуче су самоиницијативно извршили резидбу воћа на газдинству манастира Ђурђеви ступови.

„Одлучили смо да помогнемо манастиру Ђурђеви ступови, тако да смо и ове године извршили неопходну резидбу тамошњег воћа. Вријеме нам је било наклоњено, те смо овај обимни посао извршили онако како то и наука и струка налажу“, казао је секретар Божо Премовић.

Истакао је да је за њих резидба и брига о воћу на газдинству манастира посебна част.

„С обзиром да су на снази мјере заштите од коронавируса током резидбе смо се придржавали свих мјера“, објаснио је Премовић.

Извор: Berane online