Литургијско сабарње и храмовна слава у Мартиновићима код Гусиња

На темељима порушене цркве Светог Василија Острошког, у Мартиновићима код Гусиња, на празник Светог Василија Острошког, у сриједу 12.маја 2021. служена је Литургија и освештан славски колач, чиме је, и ове године, молитвено прослављен овај велики празник и храмовска слава.

Литургијско сабарње и храмовна слава у Мартиновићима код Гусиња

Свету Литургију су служили свештеници: о. Миленко Ралевић, парох трепачки и о. Бојан Радуновић, парох горњеполимско-гусињски.
Отац Миленко је сабрани народ поучио пригодном бесједом.

Како нас је информисао о. Бојан, надлежни парох свето богослужење је протекло мирно и без узнемиравања од стране мјештана албанске националности, а уз асистенцију припадника Центра безбједности.

Славски колач и живот за овогодишњу славу припремила је Александра Гојковић из Велике, која, већ, више година, с љубављу приносе славске дарове, поводом прослављања Светог Василија Острошког Чудотворца у Мартиновићима.

Отац Бојан изражава наду да ће током ове године од надлежних државних институција добити одобрење за почетак радова на обнови овог светог храма.

Video kanal Eparhije

Srpska pravoslavna crkva