Слава цркве Светог Василија Острошког у Мартиновићима

Светом Литургијом и резањем славског колача прослављена је слава храма Светог Василија Острошког Чудотворца, који се обнавља у Мартиновићима код Гусиња.

Свету Литургију, на празник Светог Василија Острошког, у уторак 12. маја 2020. године на темељима некадашњег храма, посвећеног острошком Светитељу и Чудотворцу, у Мартиновићима код Гусиња, служио је надлежни парох јереј Бојан Радуновић.

У молитвеном прослављању великог и поштованог Светитеља српског народа –Светог Оца нашег Василија,  учествовао је вјерни народ овог краја, који је, у складу с одлукама НКТ које се односе на борбу против корона вируса, носио маске и држао прописану дистанцу.
Славски колач и жито, поводом храмовне славе, припремила је Александра Гојковић.

Сабраном народу се обратио отац Бојан, честитајући славу и говорећи о Светом Василију Острошком. Изразио је жељу да се, идуће године, саберу под сводовима обновљене цркве и прославе саборно славу храма.

Литургијско сабрање у Мартиновићима протекло је без инцидената, а припадници полиције нијесу заустављали вјернике, који су дошли да молитвено прославе данашњи велики празник.