Курс калиграфије у Никшићу

Курс калиграфије представља мјесто гдје се учи умјетност лијепог писања. Ова вјештина је од изузетног значаја у контексту православне традиције и црквене умјетности, јер се кроз калиграфију очувавају и преносе свети текстови и молитве. Кроз овај курс обрадиће се техника лијепог писања ћириличног писма и сликања орнаментике.

Велика пажња се посвећује развоју вјештине правилног формирања слова, балансирању простора на страници и стварању естетски пријатних текстова. Поред тога, курс калиграфије укључује и учење о историји писања, о различитим врстама материјала и алата који се користе у калиграфији, као што су пера, мастила, папири, боје и технике сликања, као и дјеловање скрипторијума на нашим просторима.

Циљ школе калиграфије је не само да учи технику писања, већ и да негује дубоку духовну везу са текстовима који се пишу.

Курс почиње 10. фебруара, часови ће се одржавати викендом у Парохијском дому у Никшићу, а чланарина износи 40 евра, што покрива све потребне материјале и часове.

Курс калиграфије у Никшићу