Светосавска свечаност у Брезојевицама код Плава

Празник Светог Оца нашег Саве, првог Архиепископа и просветитеља српског, традиционално је прослављен и у плавској жупи.

Свету Литургију на дан празника, у сриједу 27. јануара 2016, у манастиру Свете Тројице у Брезојевицама служио је јеромонах Георгије Рајаковић. Празничном богослужењу присуствовао је вјерни народ овог краја, међу којима је био и велики број дјеце.

Светосавска свечаност у Брезојевицама код Плава

Пригодним словом о Светом Сави, најзначајнијој личности наше културе и историје, утемљивачу наше Свете Цркве, првом српском Архиепископу и просветитељу, празник је честитао о. Георгије, игуман манастира Брезојевица.

По одслуженој Литургији уприличен је пригодан програм у којем су дјеца полазници школе вјеронауке при овом Манастиру рецитовала пјесме посвећене нашем духовном Оцу Светитељу Сави. Подијељено је око стотину светосавских поклон пакетића, којима су даривани најмлађи мјештани Брезојевица код Плава.

У празничној радости отворена је, потом, у Светосавском духовном центру, изложба слика академског сликара Рајка Рајковића из Брезојевица.