На други дан Божића Владика Јоаникије служио Литургију у манастиру Шудиково

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Сабора Пресвете Богородице, у петак 8. јануара 2016, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Шудикова.

На други дан Божића Владика Јоаникије служио Литургију у манастиру Шудиково

Саслуживали су свештенослужитељи Епархије будимљанско-никшићке уз молитвено учешће вјерног народа беранско-васојевићког краја.

Сабор Пресвете Богородице

"Други дан Божића Црква хришћанска одаје славу и хвалу Пресветој Богоматери, која роди Господа и Бога и Спаса нашега Исуса Христа. Сабором се њеним назива ово празновање зато што се тога дана сабирају сви вјерни да прославе Њу, Матер Богородицу, и што се торжествено, саборно, служи у част Њену. Пресвета Богородица Марија је, рађањем Господа Исуса Христа од Ње, највише послужила нашем спасењу и спасењу цијелога свијета и све твари. Зато и приличи, и доликује, и достојно је изузетно празновати Њу увијек, а поготову одмах сјутрадан по рођењу Христову, као Мајку Богородитељку Христа Бога и Спаса нашег.“ (Архимандрит др Јустин Поповић, "Житија светих за децембар“)