Ново љето доброте Господње

На празник Обрезања Господњег, Светог Василија Великог и Црквену Нову годину, у сриједу 14. јануара 2015, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, служио је Свету Архијерејску Лутуригију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Ново љето добороте Господње

Саслуживало је свештенство никшићког архијерејског намјесништва и монаштво Епархије: протојереј-ставрофор Драган Крушић, архимандрит Никифор Миловић, секретар ЕУО Епархије будимљанско-никшићке, јеромонах Јефтимије Шкулетић, игуман Пивског манастира, протојереј Василије Брборић, јереј Остоја Кнежевић и ђакон др Никола Маројевић.

Ново љето добороте Господње

Вјерном народу, сабраном у светом богослужењу архипастирском бесједом обратио се Преосвећени Епископ Јоаникије, честитајући данашњи велики празник Свете Цркве Православне - Обрезање Господа Исуса Христа.

Ново љето добороте Господње

Свештенство архијерејског намјесништва никшићког служило је, претходно, у поноћ у Саборној цркви Светог Василија Острошког Молебан за ново 2015. љето доброте Господње.

Ново љето добороте Господње

Вјерницима је бесједио свештеник Остоја Кнежевић, пожеливши свима срећну и благословену Нову годину.

Ново љето добороте Господње

"Данас смо обавили благодарење Богу за прошлу годину, годину милости Божје, јер и само рађање човјека у овај свијет и сваки тренутак његовог живота јесте милост и благодат Божја, зато шта има љепше него када завршавамо један период и годишњи круг, да се окупимо овдје у нашој светињи, да Богу узнесемо годишње благодарење и измолимо благослов Његов за ново љето које наступа“, казао је, између осталог, јереј Остоја Кнежевић.