Најава за Богојављење у Бијелом Пољу

Послије Свете Литургије сјутра, 19. јануара у 10 часова на Сињавцу почиње традиционална Богојављенска регата.

Најава за Богојављење у Бијелом Пољу

На празник Богојављења сјутра у 8 часова, у храмовима Светих Апостола Петра и Павла и Светог Николаја, u Бијелом Пољу, биће служене литургије, уз велико водоосвећење. У 10 часова, на плажи Сињавац, почиње освећење вода Лима, и тада ће око 15-ак најодважнијих Бјелопољаца запливати за крстом, послије чега почиње традиционална Богојављенска регата, од Сињавца до манастира Куманица.

Водоосвећење на Лиму обавиће протојереј-ставрофор Мираш Богавац, протојереј Дарко Пејић и јереј Никола Скопљак. Организатор такмичења у погружавању за крстом и регате су Српска православна црквена општина Бијело Поље и удружење „Кнез Мирослав“, на челу са предсједницима Ранком Дамјановићем и Звонком Јеврићем, уз свесрдну помоћ удружења Братства православна омладине на челу са Хаџи Драгишом Јеремићем.