Човјек је позван да буде савршено биће

У недјељу, 11. јануара, на празник 14 000 Младенаца витлејемских, у цркви Светих Апостола Петра и Павла Литургију је служио јереј Никола Скопљак.

Човјек је позван да буде савршено биће

У слову поуке послије причешћа о. Никола је подсјетио да ми, поздрављајући се ових светих дана поздравом „Христос се роди“ у ствари велимо: "Вјечна Истина се роди! Вјечна Правда се роди! Вјечна Љубав се роди! - јер се Бог родио, јер се Богочовјек Христос родио у овоме свијету.

"Зато од рођења Господа Исуса Христа у овом свијету бити човјек значи радост и благовијест, а не проклетство. Страшно је бити човјек без Христа, јер је Он једина Истина у свим свјетовима у којима човјек живи и креће се. И Њега таквог, Њега Свебожанског, Њега Свесавршеног Човјекољупца Богочовјека славимо. Ето, то је наш Божић, велики и дивни, сјајни Празник."

"Бог се јавио у тијелу и са Њим се јавило све што је Божанско и савршено, и дато нама људима, дато свакоме од нас, дато Цркви Христовој да у њој и кроз њу сваки од нас стекне Истину вјечну, Живот вјечни, Љубав вјечну, Добро вјечно и све што је Божанско. Зато ми хришћани не престајемо кликтати и славити Господа Христа кроз безброј молитава и пјесама и уздаха, да и нас препороди, да и нас учини Својим правим сљедбеницима, да нам да силе да живимо Његовим Божанским заповијестима, Његовим Божанским светим врлинама да идемо трагом Његовим и да живимо у Његовој светој Цркви, коју је Он основао на земљи“, бесједио је о. Никола.

Он је појаснио да када се поздрављамо божићним поздравом "Христос се роди“, ми у срцу и души имамо ту радост да је човјек позван да буде савршено биће, за шта су му дата сва средства у Светој Божанској Цркви.