Традиционални божићни пријем у Подгорици

Традиционални пријем поводом божићних и богојављенских празника који организује Митрополит црногорско-приморски Амфилохије одржан је 12. јануара у крипти подгоричког Саборног храма Христовог Васкрсења.

Поздрављајући званице и чланове дипломатског кора традиционалним поздравом "Слава на висини Богу, а на земљи мир, међу људима добра воља“, митрополит Амфилохије је подсјетио на дух и симболику ових благих дана. Како је додао, често људи раде супротно од оног што говоре, а једини прави, истински мир је онај који је донио Христос.

Традиционални божићни пријем у Подгорици

Митрополит је нагласио и да је Христос, који је као бог примио људску природу, омогућио да човјек постане богочовјек.

"Од тог тренутка није човјечност мјера људског живљења, него богочовјечност", истакао је Митрополит Амфилохије и додао да је на тај начин човјек постао непролазан.

Како је истакао, а то једино ново под сунцем што се догодило од настанка свијета јесте Христово рођење.

"Зато је Христово рођење нова ера, ново вријеме. Ништа што се догађало кроз историју није толико значајно колико је значајан Његов улазак у матицу живота, Његово постајање човјеком", нагласио је митрополит Амфилохије.