Божић у Бијелом Пољу

На Божић, 7. јанаура Литургију у цркви Св. Апостола Петра и Павла је служио протојереј Дарко Пејић а саслуживао је јереј Никола Скопљак. Литургија је започела у 4 сата ујутро, док је за вјернике у цркви Св. Николаја у Никољцу, са почетком у 7 часова, литургију служио протојереј ставрофор Мираш Богавац.

Послије причешћа великог броја вјерника у свим храмовима је читана Божића посланица Његове светости Патријарха Иринеја.

У поуци послије Литургије и читања посланице отац Дарко је подсјетио на главни акценат Божићне посланице, - на светињу брака, и на разне параде поноса које пропагирају истополне односе и заједнице, противно Богу и људској природи.

Божић у Бијелом Пољу

"Већина од вас, драга браћо и сестре, и осјећа и зна и види због чега. Покушавају се, браћо и сестре, на силу наметнути човјечанству, а самим тиме и можда је још више нашем православном роду, лажне љубави и сурогати љубави. Јер оно што се крије назива парада поноса је све, само није понос. Када би у биљном и животињском свијету научници покушали да спроведу таква дјела, убрзо би изумро и биљни и животињски свијет и самим тим и планета. Пропагирајући параду поноса, пропагирају смрт умјесто живота и љубави. Јер, заједница из које се не рађа живот није светиња, него гријех. Постоји, у историји човјечанства, у Библији, записано у Староме завјету прича о Содоми и Гомори. Као опомена на тај догађај, и данас је остао назив за тај гријех – содомија. Шта се десило са народом тих градова? Бог је, због гријехова њихових и окорјелости и огрезлости у том гријеху, спустио огањ са Неба и сумпором сагорио оба града. И то није било доста. Земља није могла трпјети толики гријех, каже предање, и на том мјесту се провалила, и тако је настало мртво море. То је једино парче планете у коме нема никаквог живота. Научници су леднике отапали и нашли би бар неку биљку, која је хиљадама година стојала смрзнута у леднику, отопили је и оживјели. У свему има живота на земљи, осим ту, као опомена шта може снаћи човјечанство за тај и такав гријех. Да се опомињемо и чувамо“, бесједио је отац Дарко и пожелио младима да се жене и удају и стварају заједнице. Не да чекају боља времена или боље сапутнике, већ да их стварају и боре се за њих."

"То је Хришћанин, со земљи и свјетлост свијету. Да свима будемо и ослонац и нада и примјер својим животом“, казао је о. Дарко честитајући вјерницима најрадоснији празник поздравом: Христос се роди“