У Никшићу служено празнично бденије поред моштију Свете Февроније

Поводом празника Светих царских мученика Романових, ктиторске славе Саборног храма Светог Василија Острошког у Никшићу, свештенство никшићког намјесништва служило је, у уторак 16. јула 2019, свечано празнично бдјеније.

У Никшићу служено празнично бденије поред моштију Свете Февроније

Празнично бденије увеличао је долазак моштију Свете преподобномученице Февроније, које, поводом 800 година самосталности Српске Цркве, пролазе кроз Црну Гору.

Мошти су, у пратњи монаха из манастира Михољска Превлака, стигле у никшићку Саборну цркву, у 18 часова, гдје их је дочекало више свештенослужитеља и вјерни народ града Никшића.

Током вечерње службе и празничног бденија, које је појањем пратила пјевница Храма и хор Препоодбне мати Ангелине, вјерници су с поштовањем, љубављу и молитвом приступали чудотворним моштима Свете Февроније да им се поклоне и цјеливају их.

По завршетку службе, вјерни народ је помазиван светим уљем, а свештенство их ја даривало иконама и житијем ове Светитељке, чије се Мошти чувају у Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици.