Дјеца најрадосније прослављају Светог Саву

Поводом прослављања празника Светог Саве, у петак, 27. јануара, дјечија светосавска приредба одржана је у Страшевини код Никшића.

Дјеца најрадосније прослављају Светог Саву

Приредби, у спомен и славу Првог Архиепископа и просветитеља Српског Светог Саве, претходила је Света Литургија, коју је у храму Зачећа Светог Јована Крститеља у Страшевини, служио надлежни парох јереј Велимир Јововић.

Дјеца најрадосније прослављају Светог Саву

У програму светосавске светковине учествовало је око 60-оро дјеце, полазника школе вјеронауке, коју од прошле године у овом никшићком приградском насељу, води попадија Лавиника Јововић.

Дјеца најрадосније прослављају Светог Саву

Према њеним ријечима полазници вјеронауке, дјеца основношколског и средњошколског узраста, за ову свечаност припремили су неколико пјесама о нашем духовном Оцу Светитељу Сави и Светосавску химну, које су казивали успјешно и са пуно радости. Оно што је најважније већи број малишана, напомиње вјероучитељ Лавиника Јововић, учествовао је у празничном литургијском сабрању и причестио се.

На крају светосавске приредбе дјеци су подијељени пригодни поклони.