Епископ Јoаникијe: Поводом тешке саобраћајне несреће

Примили смо данас тужну вијест о саобраћајној несрећи која се догодила на путу Никшић- Подгорица у којој има пострадалих и више повријеђених међу којима и дјеце.

Епископ Јoаникијр: Поводом тешке саобраћајне несреће

Првојунски број “Православља” – Прота др Никола Маројевић: Човјек је слободан тамо гдје га не (пре)познају!

Првојунски број Православља, новине Српске патријаршије у рубрици: Реч-две са...доноси разговор са протопрезвитером др Николом Маројевићем, парохом никшићким и уредником листа Свевиђе, који је на празник Светог Василија Острошког неправедно приведен са својим епископом и сабраћом свештеницима….

Мошти Светог Арсенија по други пут у Кучима, богослужили Митрополит Амфилохије и Епископ Јоаникије

Мошти Светог Арсенија, другог архиепископа српског јутрос су из манастира Ждребаоник стигле на Убле у Кучима, у цркву Вазнесења Господњег, гдје су у некада боравиле.

Мошти Светог Арсенија по други пут у Кучима

Молитвено прослављен празник Светих Кирила и Методија

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у шесту недјељу по Васкрсењу – Слијепога, на празник  Светих Кирила и Методија, 24. маја 2020. Свету Архијерејску Литургију у цркви која је посвећена двојици словенских учитеља и просветитеља у Гранчареву, код Бијелог Поља.

САРАДЊА ИЗМЕЂУ АРХИВА ЕПАРХИЈЕ БУДИМЉАНСКО-НИКШИЋКЕ, ЦРКВЕНЕ ОПШТИНЕ НИКШИЋ И МАНАСТИРА ОСТРОГА

У суботу 23. маја 2020. године, уочи празника словенских просветитеља и учитеља Кирила и Методија, у просторијама архивске службе и библиотеке у црквеној општини Никшић, уприличен је сусрет између службеника архива епархије будимљанско-никшићке и црквене општине Никшић, професора Веселина Матовића и управника Архива Манастира Острог професора мср Рада Булајића.

Владика Јоаникије служио у манастиру Подврх

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, на празник Преноса моштију Светог оца Николаја, у петак 22. маја 2020. Свету Архијерејску Литургију у манастиру Подврх.

Владика Јоаникије служио у манастиру Подврх