Подршка Српској православној Цркви у Црној Гори из Ротердама

Молебан Пресветој Богородици, који се служи у невољама и искушењима која снађу Цркву Божју и њене вјернике, служи се, због новонастале ситуације у Црној Гори, у парохији Свете Тројице у Ротердаму.

Подршка Српској православној Цркви у Црној Гори из Ротердама

Прослављена слава храма Светог Евстатија Српског на Трепчи

На празник Светог Јевстатија Српског, у петак 17. јануара 2020. године, света Литургија је служена у храму посвећеном овом светитељу и угоднику Божјем, у Трепчи код Андријевице.

Прослављена слава храма Светог Евстатија Српског на Трепчи

О. Слободан Јокић поручио у Никшићу: Не дамо светиње, јер у њима је наше биће

У Молебану Пресветој Богородици који је, у четвратак 16. јануара 2020. служен, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, сабрало се неколико хиљада вјерника.

О. Слободан Јокић поручио у Никшићу: Не дамо светиње, јер у њима је наше биће

Литија и молебан у Бијелом Пољу: Закон о слободи вјероисповијести је велико безакоње

Импозантан број вјерника, и у четвртак 16. јануара 2020. године, учествовао је у Бијелом Пољу у литији од цркве Светих апостола Петра и Павла до храма у Никољцу.

Епископ Јоаникије предводио свенародну Литију у Беранама: „Овдје се војује одлучујућа битка за будућност православља“

Више од десет хиљада људи учествовало је, у четвртак 16. јануара 2020. године, у величанственој свенародној литији, која је за одбрану светиња прошла кроз Беране, од Храма Светог Симеона Мироточивог до катедралног манастира Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђевих Ступова.

Трибина „Његош и савремена Црна Гора“ у Никшићу

У Црквено-народном дому Светог Василија Острошког, у Никшићу, у петак 17. јануара 2020. године, одржаће се, у организацији Српског покрета „Његош“, трибина на тему „Његош и савремена Црна Гора“.

Трибина „Његош и савремена Црна Гора“ у Никшићу

Обрезање Господње и Свети Василије Велики литургијски прослављени у Ђурђевим Ступовима

На празник Обрезања Господњег и светог Василија великог 14. Јануара 2020. године, свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови, служио је његово Преосвештенство епископ будимљанско - никшићки г. Јоаникије.

О. Дарко Ђого на литији у Никшићу: Нису ово само литије, то су линије духовне одбране части, образа, поштења, светосавског и његошевског етоса

Вјерни народ Никшића окупио се и у недјељу 12. јануара 2020. године да литијским ходом изрази незадовољство због усвајања неуставног и дискриминаторског Закона о слободи вјеросиповјести и да пружи подршку својој Цркви.

Одржана свенародна литија у Бијелом Пољу

У цркви Светих  апостола Петра и Павла, у Бијелом Пољу, у недјељу 12. јануара 2020. године  служен је Молебан Пресветој Богородици.

Одржана свенародна литија у Бијелом Пољу

Послије молебана хиљаде вјерника кренули су у литију кроз центар града до цркве Свегог Николе у Никољцу.