Посјета предсједника и премијера Републике Српске и предсједника Републике Србије Манастиру Житомислић

Предсједник Републике Српске Милорад Додик, предсједник Републике Србије Александар Вучић и премијер Српске Радован Вишковић посјетили су 16. априла 2024. године манастир Житомислић.

Литургијско сабрање у манастиру Подмалинско: Освјешћење, долажење себи и идење у једном правцу ка своме Оцу небеском - то је вјера

Његово Преосвештенство Епископ будмљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Преподобног Јосифа Химнографа,  сриједу 17. априла 2024. године, Свету Архијерејску Литургију пређеосвећених дарова, у манастиру Подмалинско код Шавника.

Литургијско сабрање у манастиру Подмалинско

Патријарх Порфирије потписао уговор о стипендирању студената богословских факултета и академија

Његова светост Патријарх српски г. Порфирије и директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама Министарства правде Владе Републике Србије г. Владимир Рогановић су потписали 16. априла 2024. године у Палати Србија у Београду уговоре за стипендирање студената богословских факултета и академија.

У част славне Владичице наше Богородице и Приснодјеве Марије

Ова света икона данас стоји у Саборној цркви Пантократорског манастира уз северно-источни стуб који држи куполу, иако се првобитно налазила у олтару.

У част славне Владичице наше Богородице и Приснодјеве Марије

Акција “Мартовско сјећање” се наставља до Видовдана

Митрополија црногорско-приморска, Епархија будимљанско-никшићка и НВО “Пандурица” настављају започету акцију “Мартовско сјећање” због великог народног интересовања и због важности дана који су пред нама. Акција ће трајати до Видовдана ове године и подразумијева подјелу беџева у облику косовских божура као успомену на мартовско страдање српског народа на Косову и Метохији током 2004. и претходно 1999.

Одржан 7. Острошки полумаратон

На стази од Саборне цркве Светог Василија у Никшићу до манастира Острог, под покровитељством Општине Никшић и Митрополије Црногорско приморске, уз подршку Министарства спорта и младих и АСЦГ а у техничкој организацији Атлетског клуба “Никшић”, одржан 7. Острошки полумаратон на коме је наступило преко 550 такмичара из 15 земаља Свијета: Албаније, Малте, Турске, Бугарске, Сјеверне Македоније, Србије, Босне и Херцеговине, Италије, Русије, Литваније, Украјине, Француске, Словеније, Чешке и Црне Горе.

Емисија ”Са Српском у центар” - Свештеник Миајло Бацковић и Игор Дамјановић (ВИДЕО)

Свештеник Миајло Бацковић и Игор Дамјановић су 15. априла 2024. године били гости Српске Радио-телевизије у емисији ,,Са Српском у центар”.

Емисија ”Са Српском у центар” - Иван Пекић, свештеник Миајло Бацковић и Игор Дамјановић (ВИДЕО)

Братски састанак и исповијест свештенства Епархије будимљанско-никшићке у Андријевици

У уторак пете седмице Свете Четрдесетнице, 16. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је Свету Архијерејску Литургију пређеосвећених дарова у Саборном храму Светог архангела Михаила у Андријевици.

Духовна радост: Мошти мајке Светог Василија Острошког у новом кивоту

Епископ захумско-херцеговачки и приморски г. Димитрије је са сестринством свештене обитељи у Мркоњићима и епархијским свештеномонаштвом, преместио мошти Преподобне Анастасије – мајке Светог Василија Острошког, у нови кивот, известила је Епархија захумско-херцеговачка и приморска.

Синод МПЦ – ОА канонизовао Преподобну Стефаниду Скадарску, Дечанску и Битољску

Свети синод Македонске православне цркве – Охридске архиепископије јуче, 11. априла, канонизовао је три нова светитеља, преноси литургија.мк.

Преподобна Стефанида Скадарска