Горње Полимље одлучно и истрајно у одбрани Светиња

На Недељу Православља, 8. марта 2020. свенародна литија у знак побједе Православља и иконопоштовања, као и одбране вјере православне, свете Цркве и Светиња, ппошла је са Мурине од цркве Свете Петке до манастира Свете Тројице у Брезојевицама.

Горње Полимље одлучно и истрајно у одбрани Светиња

Литију, у дужини од 10 километара, предводио је јереј хаџи Бојан Радуновић, а учествовао је, у великом броју, народ горњеполимског краја. Носећи своје иконе, крстове и црквене барјаке, пјевајући духовне пјесме, са молитвому срцу, још једном, су исказали своје неслагање и протест против дискриминаторског тзв. Закона о слободи вјероисповјести и одлучност да остану уз своју Цркву док се не повуче спорни закон.

У манастиру Брезојевица свету Литургију служио је о. Бојан, уз саслужење игумана о. Георгија (Рајаковића) и ђакона др Никодина Раденовића.

Сабрани народ, ријечју пастирске бесједе, поучио је началствујући, јереј Бојан Радуновић, парох горњеполимско-гусињски.

Након свете службе Божје, заједничарење је настављено уз трпезу љубави, која је уприличена у Светосавском дому, а припремљена је трудом православне омладине Брезојевице.

Одржан је и пригодан културно-умјетнички програм у духу великог празника Недеље Православља. Дјеца су пјевала и рецитовала, а гуслар Милун Томовић, из поносног горњеполимског краја, отјевао је свој нови гусларски еп „Не дамо светиње“.