Празник Преподобног Стефана Пиперског и Жупског прослављен у мјесту рођења овог великог угодника Божијег

На празник Преподобног Срефана Пиперског, у уторак 2. јуна 2020. света Литургија је служена у цркви, која се подиже у славу овог великог угодника Божјег у селу Кута, у засеоку Губељ, мјесту Светитељевог рођења у Жупи Никшићкој.

Празник Преподобног Стефана Пиперског и Жупског

Свету службу Божју служио је јереј Огњен Фемић, надлежни парох, уз саслужење протојереја Василија Брборића и Николе Маројевића.
Сабраном вјерном народу празник Светог Стефана Пиперског и Жупског честитао је о. Огњен Фемић.

Благосиљан је и преломљен славски колач, а приређена је и трпеза љубави. Домаћин је био Иван Зечевић, мјештанин, а за идућу годину обевезу је преузео Радосав Булатовић.

Црква Преподобног Стефана Пиперског и Жупског, прва светиња у Црној Гори посвећена њему, подиже се у засеоку Губељ у Кутима у Жупи Никшићкој, Светитељевом родном мјесту. Темеље је, у марту 2016. освештао Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.