Црквенонародни сабор у цркви Светог Георгија у Зминици

У понедељак 19. јула 2021. године, на празник Преподобног Сисоја Великог, поводом седме годишњице од освећења храма Светог великомученика Георгија у Зминици, служена је света архијерејска литургија и одржан је црквенонародни сабор.

Црквенонародни сабор у цркви Светог Георгија у Зминици

Свету архијерејску литургију служио је новоизабрани епископ будимљанско-никшићки г. Методије са свештенством. Владици Методију саслуживали су протонамјесник Велимир Врућинић, парох новосадски, протопрезвитер Небојша Грдинић клирик Цариградске патријаршије из Њемачке, протопрезвитер Мирчета Шљиванчанин парох подгорички, презвитер Александар Раковић, парох бјелопољски и протопрезвитер Миливоје Јововић, надлежни парох и парох жабљачки.

После причешћа вјерног народа на крају литургије, сабраном вјерном народу, пастирском бесједом обратио се Владика Методије.

Домаћин овогодишњег црквенонародног сабора били су др Божидар Бојовић и његови синови Милош и Иван са породицама, који су за све присутне припремили трпезу љубави у Етно селу Зминица.

У току свечаног ручка пригодном бесједом обратио се домаћин господин др Божидар Бојовић, који је поздравио драге госте, посјетивши све присутне на историјат градње храма.

Извор: Светигора