Пливање за Часним крстом на Богојављење, први пут, организовано у Плужинама

На празник Богојављења, 19. јануара 2022. године, у храму Светог Јована Крститеља у Плужинама, служена је света Литургија. Литургију је служио јереј Лука Цицмил, парох плужински уз молитвено учешће вјерног народа пивског краја.

Пливање за Часним крстом на Богојављење, први пут, организовано у Плужинама

У наставку Литургије извршено је освештање Богојављенске водице, која је потом подијељена вјерницима на благослов.

Потом је, у 12 часова, освештана вода Пивског језера, након чега је, у веома хладним и снијежним Плужинама, први пут, организовано пливање за Часним крстом.  Учествовало је више од 30 пливача, а до крста је први допливао Миленко Секуловић.

Прослављању празника Богојављења, присуствовао је вјерни народ пивског краја који је с радошћу, пјесмом и у духу свештених литија, поздравио организовање надметања за Часним крстом у студеним водама Пивског језера.

Након пливања, заједничарење је настављено уз скромно послужење, када су пливачима додијељене повеље у знак пажње и сјећања, а побједнику и носиоцу Богојављенског крста пригодна награда.