Богојављење прослављено и у Плаву

На Богојављење, у сриједу 19. јануара 2022. године, вјерни народ Плава сабрао се, најприје, у светој Литургији, у манастиру Свете Тројице – Брезојевица, да молитвено прослави данашњи велики празник Господњи.

Богојављење прослављено и у Плаву

Свету Литургију је служио јеромонах Георгије (Рајаковић), игуман те светиње, након чега је освештана богојављенска водица, коју су вјерници захватали и носили кућама ради благослова.

По завршетку свете службе Божје, литија вјерног народа, предвођена свештенством, упутила се ка обалама Лима, гдје је обављено Велико Водоосвећење, а потом одржано традиционално пливање за Часним крстом.

Више од двадесет момака, с Божјом помоћи, запливало је за богојављенским Крстом. Први, међу најодважнијим пливачима, био је Миодраг Даги Турковић.