Празнично бденије у манастиру Ћелије

Прослава празника Благовести у манастиру Ћелије, дана рођења и земаљске кончине Преподобног Јустина Ћелијског, који је преко три деценије служио у овој древној светињи и у којој његове мошти данас почивају, отпочела је празничним бденијем. Богослужењем је началствовао старешина манастира Лелић, игуман Георгије, уз саслуживање свештенства и свештеномонаштва из више епархија.

Празнично бденије у манастиру Ћелије

У бденију је молитвено учествовао Архиепископ берлински Руске Заграничне Цркве г. Марко, један од истакнутих савремених архипастира који је духовно стасао крај ћелијског богомудраца. Бденије су појањем украсили сестринство манастира Ћелије, предвођено игуманијом мати Гликеријом, и хор ученика Богословије „Светих Кирила и Методија“ из Призрена. Прослава празника Благовести, ове 2024. године, у манастиру Ћелије окупиће велики број архијереја, свештенства и свештеномонаштва, као и верног народа са разних православних простора, јер управо ове године биће прослављена три јубилеја Преподобног Оца Јустина- 130 година од рођења, 45 од престављења Господу и 10 година од преноса његових моштију.  Литургијско сабрање предводиће Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије.

Ј. Ј.

Извор: Епархија ваљевска